ahan505
دریافت قیمت نهایی
31505- 031
دسته بندی ها
گفتگو
x

محصولات کارخانه فولاد ظفر بناب

مجتمع فولاد ظفر بناب یکی از مهم ترین و بزرگ ترین تولیدکنندگان انواع محصولات فولادی در شمال غرب کشور است که از سال 1386 آغاز به فعالیت نموده است. این مجتمع با بهره گیری از دانش فنی بومی، نیروی انسانی متخصص، سرمایه گذاری گسترده بخش خصوصی و همچنین استفاده از جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا، توانسته است جایگاه ویژه ای در صنعت فولاد ایران به دست آورد. مجتمع فولاد ظفر بناب در سال 1386 با راه اندازی فاز اول و با هدف تولید انواع میلگرد آغاز به فعالیت نمود. این مجتمع در ابتدای کار با بهره گیری حداکثری از ظرفیت ها و امکانات و با به کارگیری سه شیفت کاری، توانست ظرفیت تولید سالانه خود را به 200 هزار تن برساند. پس از 4 سال فعالیت موفق در تولید و عرضه میلگرد در بازار داخلی، در سال 1390 فاز دوم این مجموعه با نام فولاد ظفر نوین گستر بناب راه اندازی شد که 300 هزار تن به ظرفیت تولید سالانه اضافه شد.

2 کارخانه

قیمت تیرآهن ظفر بناب

قیمت تیرآهن ظفر بناب

بروزرسانی: ۰۹:۲۴ ۱۴۰۳/۰۲/۲۳
نوع تیرآهنطول (m)وزننوسانقیمت (تومان)نمودار قیمتبیشتر
تیرآهن 14 ظفر بناب12132

ثابت

26,835

نمودار قیمت
تیرآهن 16 ظفر بناب12165

ثابت

24,908

نمودار قیمت
تیرآهن 14 ظفر بناب6125

ثابت

25,688

نمودار قیمت
تیرآهن 18 ظفر بناب12170

ثابت

25,959

نمودار قیمت
تیرآهن 20 ظفر بناب12235

ثابت

25,959

نمودار قیمت
قیمت میلگرد ظفر بناب

قیمت میلگرد ظفر بناب

بروزرسانی: ۰۹:۲۵ ۱۴۰۳/۰۲/۲۳
نوع میلگردحالتآنالیزنوسانقیمت (تومان)نمودار قیمتبیشتر
میلگرد 8 ظفر بنابشاخه آجدارA2

ثابت

26,835

نمودار قیمت
میلگرد 10 ظفر بنابشاخه آجدارA2

ثابت

26,651

نمودار قیمت
میلگرد 12 ظفر بنابشاخه آجدارA3

ثابت

26,651

نمودار قیمت
میلگرد 14 ظفر بنابشاخه آجدارA3

ثابت

26,284

نمودار قیمت
میلگرد 16 ظفر بنابشاخه آجدارA3

ثابت

26,284

نمودار قیمت
میلگرد 18 ظفر بنابشاخه آجدارA3

ثابت

26,284

نمودار قیمت
میلگرد 20 ظفر بنابشاخه آجدارA3

ثابت

26,284

نمودار قیمت
میلگرد 22 ظفر بنابشاخه آجدارA3

ثابت

26,284

نمودار قیمت
میلگرد 25 ظفر بنابشاخه آجدارA3

ثابت

26,284

نمودار قیمت
میلگرد 28 ظفر بنابشاخه آجدارA3

ثابت

26,284

نمودار قیمت
میلگرد 32 ظفر بنابشاخه آجدارA3

ثابت

26,284

نمودار قیمت

بیشتر بدانید

آشنایی بیشتر با مجتمع فولاد ظفر بناب

این مجموعه در سال 1395 با احداث فاز سوم، تولید انواع نبشی، تیرآهن و ناودانی هم به محصولات این مجتمع افزوده شد که 200 هزار تن دیگر به ظرفیت تولید سالیانه اضافه کرد. در نهایت، در سال 1397 با تاسیس شرکت تعاونی سپند صنعت کاوه ظفر بناب به عنوان فاز چهارم، زمینه تامین مواد اولیه مورد نیاز خطوط تولید فراهم شد.

امروزه پس از گذشت بیش از 15 سال از راه اندازی، مجتمع فولاد ظفر بناب با 5 خط تولید و ظرفیت اسمی بالغ بر 700 هزار تن در سال، به یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان انواع محصولات فولادی در شمال غرب ایران تبدیل شده است.

ویژگی ها

مجتمع فولاد ظفر بناب با برخورداری از ویژگی ها و مزایای منحصر به فرد، توانسته است جایگاه ویژه ای در صنعت فولاد کشور کسب نماید:

- به کارگیری جدیدترین تکنولوژی ها و ماشین آلات روز دنیا در فرایند تولید

- برخورداری از نیروهای متخصص، کارآزموده و متعهد

- دسترسی آسان به شبکه های حمل ونقلی اصلی کشور

- گسترده بودن بازارهای هدف داخلی و خارجی

- تنوع بالای محصولات تولیدی

- پایبندی به استانداردهای بین المللی در تولید محصولات فولادی

- تمرکز بر اشتغال زایی و توسعه پایدار منطقه ای

بخشی از موفقیت ها و دست آوردهای مجتمع فولاد ظفر بناب به برکت برخورداری از ویژگی های فوق و همچنین مدیریت اصولی و آینده نگرانه است که منجر به رشد روزافزون و تبدیل این مجتمع به یکی از غول های صنعت فولاد در شمال غرب شده است.

انواع محصولات تولیدی مجتمع فولاد ظفر بناب

با توجه به فعالیت گسترده در قالب 4 فاز مختلف، محصولات متنوعی در مجتمع فولاد ظفر بناب تولید می شود که مهم ترین آن ها عبارت اند از:

میلگرد ظفر بناب

این کارخانه دارای دو خط تولید به نام های ظفر و نوین گستر است که هر دو به تولید انواع میلگرد می پردازند. خط تولید ظفر، میلگردهای آجدار A2 را در سایزهای ۸ تا ۱۴ میلیمتر تولید می کند. خط تولید نوین گستر هم میلگردهای آجدار A3 را با سایز ۸ تا ۳۲ میلیمتر می سازد.

طول استاندارد میلگردهای تولیدی این کارخانه ۱۲ متر است. میلگردهای ظفر بناب بر اساس استانداردهای معتبر بین المللی شامل DIN اروپا، ASTM آمریکا و همچنین استاندارد ملی ایران تولید می شوند تا کیفیت مطلوبی داشته باشند.

بنابر آمارهای ارائه شده، این کارخانه در سال ۱۴۰۱ حدود ۴.۸ درصد از کل میلگرد تولیدی کشور را به خود اختصاص داده است. این موضوع نشان دهنده جایگاه برتر ظفر بناب در زمینه تولید انبوه میلگرد است.

علامت اختصاری ZNCT که بر روی میلگردهای این کارخانه حک می شود، باعث تمایز این محصول نسبت به سایر رقبا در بازار شده است.

تیرآهن ظفر بناب

این کارخانه توانایی تولید تیرآهن مدل IPE بال پهن موازی نیمه سبک را در سایزهای ۱۲ تا ۲۷ میلیمتر دارد. با این حال، در حال حاضر تنها تیرآهن ۱۴ بناب توسط این کارخانه تولید و عرضه می شود.

تیرآهن بناب بر اساس دو استاندارد ملی ایران شامل ۷-I-۱۶۳۴۸ و ۲-I-۱۷۹۱ تولید می شود. رعایت استانداردهای تعریف شده باعث شده که این محصول از کیفیت مناسبی برخوردار باشد.

آمارها نشان می دهد حدود ۸۰ درصد از تیرآهن تولیدی کارخانه ظفر بناب به بازارهای صادراتی ارسال می شود. این مسئله حاکی از کیفیت رقابتی و استقبال خوب از این محصول در بازارهای بین المللی دارد.

نبشی ظفر بناب

این کارخانه نبشی را به صورت بال مساوی تولید می کند. نبشی ظفر بناب هم برای مصارف ساختمانی و هم برای مصارف صنعتی کاربرد دارد. استحکام و طول عمر بالای این محصول باعث شده تا مورد اقبال سازندگان پروژه های مختلف قرار بگیرد.

نبشی بناب بر اساس 3 استاندارد معتبر شامل استاندارد ملی ایران، استاندارد DIN آلمان و استاندارد EN اتحادیه اروپا تولید می شود. رعایت این استانداردها موجب تضمین کیفیت بالای نبشی تولیدی شده است.

ناودانی ظفر بناب

این کارخانه انواع ناودانی را در دو نوع سبک و سنگین و در سایز های متفاوت تولید می کند. سایزهای موجود عبارت اند از: 80 میلی متر، 100 میلی متر، 120 میلی متر، 140 میلی متر و 160 میلی متر.

نکته جالب توجه اینکه ناودانی سبک ظفر بناب بر اساس استاندارد روسیه و با وزنی کمتر از جدول استاندارد اشتال تولید می شود. در مقابل، ناودانی سنگین این کارخانه بر پایه استاندارد اروپایی و با وزنی مطابق با جدول اشتال تولید می شود.

وجود دو نوع ناودانی سبک و سنگین با وزن ها و استانداردهای متفاوت، انتخاب مناسب تری را برای مشتریان به ارمغان می آورد. علاوه بر آن، تولید ناودانی ظفر بناب در سایزهای مختلف هم گزینه های بیشتری را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد.

نکته ای که در خصوص کلیه محصولات فوق باید مدنظر قرار داد، پایبندی کامل به استانداردهای روز دنیا از جمله استاندارد ملی ایران، استانداردهای اروپایی و آمریکایی است که مبین کیفیت بالا و قابل اطمینان محصولات تولیدی مجتمع فولاد ظفر بناب است.

توسعه در مجتمع فولاد ظفر بناب

مدیران و تصمیم گیران مجتمع فولاد ظفر بناب همواره نگاهی بلندمدت به آینده داشته اند. بر اساس این رویکرد، برنامه ها و طرح های متعددی برای ارتقاء جایگاه این مجتمع صنعتی در دستور کار قرار دارد:

- کسب گواهی نامه های معتبر بین المللی

- گسترش صادرات محصولات به کشورهای هدف

- احداث خطوط جدید تولید ورق رنگی و گچ تخته

- ایجاد زیرساخت های لازم برای حمل و نقل ترکیبی ریلی و جاده ای محصولات

- احداث خطوط نوین تولید شمش فولاد و تکمیل زنجیره تامین مواد اولیه

- تقویت همکاری های دوجانبه با صنایع مرتبط


در کنار موارد فوق، توجه ویژه به مقوله مسئولیت های اجتماعی و حفاظت از محیط زیست هم همواره مدنظر مجتمع فولاد ظفر بناب بوده است. اجرای طرح هایی نظیر کاشت نهال، احداث سیستم تصفیه فاضلاب و پساب، بهینه سازی مصرف انرژی و آب، مدیریت پسماندها و کاهش آلاینده ها در همین راستا صورت گرفته است.

علاوه بر این، بالغ بر 600 نفر به طور مستقیم و بیش از 3000 نفر به صورت غیرمستقیم در این مجتمع مشغول به فعالیت هستند که نشان دهنده تاثیر به سزای این صنعت در اشتغال زایی و توسعه اقتصادی منطقه ای است.

مجتمع فولاد ظفر بناب با بیش از 15 سال سابقه فعالیت، امروزه به یکی از غول های صنایع فولادی در شمال غرب کشور تبدیل شده است. دستیابی به ظرفیت تولید بالغ بر 700 هزار تن در سال، صادرات گسترده به کشورهای هدف، تولید محصولات متنوع و باکیفیت، اشتغال زایی قابل توجه و تمرکز بر مسئولیت های اجتماعی و زیست محیطی، از مهمترین دستاوردهای این غول صنعتی به شمار می رود.


نظرات

نوشتن نظر