ahan505
دریافت قیمت نهایی
31505- 031
دسته بندی ها
گفتگو
x

محصولات کارخانه فولاد ایوان غرب

در سال 1387 کارخانه فولاد ایوان غرب واقع در استان ایلام شهرستان ایوان تاسیس شد. بهره برداری و راه اندازی این کارخانه به مدت 3 سال به طول انجامید و سرانجام در سال 1390 این کارخانه شروع به فعالیت کرد. در حال حاضر مدیرعامل این کارخانه جناب آقای جاسم عبدی است. کارخانه فولاد ایوان یکی از مهمترین مراکز صنعتی غرب کشور است و صدها فرصت شغلی مستقیم و غیرمستیقم را برای هم وطنان ما در غرب کشور فراهم کرده است. کارخانه ایوان غرب یکی از مراکز صنعتی نوپای غرب کشور به شمار می آید. تمامی تجهیزات این کارخانه بر اساس استانداردهای جهانی ساخته شده اند. در ابتدا ظرفیت این کارخانه 150 هزار تن میلگرد آجدار در سال بود. در حال حاضر کادر اجرایی این کارخانه در تلاش هستند که تولید شمش فولادی را به 200 هزار تن در سال افزایش دهند.

1 کارخانه

قیمت میلگرد ایوان غرب

قیمت میلگرد ایوان غرب

بروزرسانی: ۱۳:۲۴ ۱۴۰۳/۰۱/۲۹
نوع میلگردحالتآنالیزنوسانقیمت (تومان)نمودار قیمتبیشتر
میلگرد 12 ایوان غربشاخه آجدارA3

تماس بگیرید

تماس بگیرید

نمودار قیمت
میلگرد 14 ایوان غربشاخه آجدارA3

تماس بگیرید

تماس بگیرید

نمودار قیمت
میلگرد 16 ایوان غربشاخه آجدارA3

تماس بگیرید

تماس بگیرید

نمودار قیمت
میلگرد 18 ایوان غربشاخه آجدارA3

تماس بگیرید

تماس بگیرید

نمودار قیمت
میلگرد 20 ایوان غربشاخه آجدارA3

تماس بگیرید

تماس بگیرید

نمودار قیمت

بیشتر بدانید

ظرفیت تولید کارخانه فولاد ایوان غرب

سهمیه کارخانه فولاد ایوان غرب در راستای تامین کردن مواد اولیه 5000 تن است، اما این مقدار در مقایسه با تقضای مشتریان کافی نبوده و برای پاسخ نیاز مشتریان مجبور به تهیه مواد اولیه از بازار آزاد است. لازم به ذکر است افزایش میزان سهیه این کارخانه در نهایت به کاهش قیمت میلگرد تولید شده از سوی این مرکز منجر می شود. با وجود این مسائل مدیریت و سهامداران کارخانه ایوان غرب، تصمیم به راه اندازی فاز دوم کارخانه در جهت تولید مواد اولیه گرفتند. در سال 1396 فاز دوم کارخانه راه اندازی شد.

واحد کاری فاز دوم کارخانه ایوان غرب تنها در یک شیف کاری 60 فرصت شغلی را برای اهالی بومی استان ایلام فراهم کرده است. علاوه بر آن 200 فرصت شغلی غیر مستقیم با آغاز فعالیت این کارخانه به وجود آمده است. یکی از اصلی ترین مشکلات فولاد ایوان غرب کمبود نقدینگی است که در پی آن ظرفیت واحد تولیدی را هم کاهش داده است. امید است در آینده با برطرف شدن این مشکل صدها فرصت شغلی دیگر از سوی این کارخانه صنعتی فراهم شود. افزایش ظرفیت کارخانه نه تنها سبب رشد اقتصادی و بهبود وضعیت معیشتی کارگران زیادی خواهد شد، بلکه نیاز بازار به مقاطع فولادی را تامین و قیمت این محصولات را متعادل می کند.

مزایای فولاد ایوان غرب

کارخانه فولاد ایوان غرب در استان ایلام واقع شده است و همین موضوع سبب نزدیک بودن به بازار هدف و کاهش هزینه های حمل و نقل می شود. در پی کمتر شدن هزینه ها قیمت محصولات هم کاهش پیدا می کند و این موضوع برای فروشنده و مصرف کننده سودآور خواهد بود. این مرکز صنعتی تاکنون فرآورده های فولادی خود را به تمامی نقاط کشور عرضه کرده است و در صدد است با افزایش ظرفیت تولید، بخشی از صادرات مقاطع فولادی کشور را هم در دست بگیرد.

محصولات کارخانه فولاد ایوان غرب

مهم ترین مقطع فولادی که در کارخانه ایوان غرب تولید می شود میلگرد آجدار است. میلگردهای تولیدی این کارخانه بخش زیادی از نیاز کشور به مصالح ساختمانی را تامین می کند. میلگردهای این کارخانه با گرید A3 و به روش نورد گرم تولید می شوند. همچنین سایز میلگردها از 14 تا 20 میلی متر است. ظاهر میلگرد به شکل هفت و هشت بوده و این ویژگی سبب تقویت بتن و استحکام آن می شود. لازم به ذکر است میلگردهای این کارخانه دارای صفت مشخه آج 400 و آجدار جناغی هستند.

تنش جاری میلگرد آجدار در گرید 3 مقدار 4000 کیلوگرم بر سانتی متر مربع و تنش گسیختگی آن هم 6000 کیلوگرم بر سانتی متر برآورد شده است. انعطاف پذیری این میلگرد در مقایسه با گریدهای دیگر پایین تر و از شکنندگی و تردی بیشتری برخوردار است، به همین دلیل برای استفاده در کارهای سوراخ کاری و جوشکاری پیشنهاد نمی شود.


حدود یک سال بعد از بهره برداری از فاز دوم کارخانه فولاد ایوان غرب که مختص به تولید شمش فولادی بود، خط تولید این کارخانه به مدت چند ماه متوقف شد. با تلاش کادر مدیریتی کارخانه فولاد ایوان غرب این مجموعه مجدد شروع به کار کرد و کارکنان دوباره مشغول به کار شدند.

کارخانه فولاد ایوان غرب یکی از مراکز صنعتی موفق و پویا در غرب کشور است. این کارخانه با تولید میلگرد آجدار با کیفیت بالا و با استفاده از تجهیزات مدرن، نیاز کشور به مصالح ساختمانی را تامین می کند. همچنین با ایجاد فرصت های شغلی مستقیم و غیرمستقیم برای اهالی استان ایلام، به رشد اقتصادی و اجتماعی منطقه کمک می کند. این کارخانه با داشتن موقعیت جغرافیایی مناسب، هزینه های حمل و نقل را کاهش داده و قیمت محصولات خود را رقابتی نگه داشته است. علاوه بر این با راه اندازی فاز دوم در سال 1396، تولید شمش فولادی را نیز به فعالیت های خود اضافه کرده و ظرفیت تولید خود را افزایش داده است.

نظرات

نوشتن نظر