ahan505
دریافت قیمت نهایی
31505- 031
دسته بندی ها
گفتگو
x

محصولات کارخانه فولاد حسن رود

میلگرد یکی از پرکاربردترین مقاطع فولادی در صنعت ساخت و ساز است و در تولید انواع سازه های بتنی، فلزی و بتن مسلح کاربرد دارد. کارخانه فولاد حسن رود با تولید انواع میلگرد ساده و آجدار، نقش مهمی در تأمین نیازهای صنعت ساخت و ساز در شمال کشور دارد. این کارخانه با بهره گیری از تجهیزات و فناوری های روز دنیا، محصولاتی با کیفیت و مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی تولید می کند. محصولات این کارخانه علاوه بر بازار داخلی به کشورهای همسایه هم صادر می شوند.

1 کارخانه

قیمت میلگرد حسن رود

قیمت میلگرد حسن رود

بروزرسانی: ۱۱:۴۸ ۱۴۰۳/۰۳/۰۵
نوع میلگردحالتآنالیزنوسانقیمت (تومان)نمودار قیمتبیشتر
میلگرد 8 حسن رود شاخه آجدارA2

-400

27,523

نمودار قیمت
میلگرد 10 حسن رود شاخه آجدارA2

-400

27,248

نمودار قیمت
میلگرد 12 حسن رود شاخه آجدارA3

-400

26,972

نمودار قیمت
میلگرد 14 حسن رود شاخه آجدارA3

-400

26,422

نمودار قیمت
میلگرد 16 حسن رود شاخه آجدارA3

-400

26,422

نمودار قیمت
میلگرد 18 حسن رود شاخه آجدارA3

-400

26,422

نمودار قیمت
میلگرد 20 حسن رود شاخه آجدارA3

-400

26,422

نمودار قیمت

بیشتر بدانید

آشنایی با کارخانه فولاد حسن رود

کارخانه فولاد حسن رود یکی از بزرگترین کارخانه های نورد فولاد در ایران است که در شهرک صنعتی بندر انزلی استان گیلان واقع شده است. این کارخانه در سال ۱۳۸۳ به بهره برداری رسید و ظرفیت تولید اسمی آن ۲۰۰ هزار تن میلگرد ساده و آجدار در سال است.

کارخانه فولاد حسن رود با توجه به اهمیت توسعه پایدار، همواره تلاش می کند تا با رعایت استانداردهای زیست محیطی، به کاهش آلودگی های محیطی کمک کند. این کارخانه همچنین با ایجاد اشتغال برای هزاران نفر از جوانان منطقه، نقش مهمی در توسعه اقتصادی استان گیلان ایفا می کند.

مجتمع صنعتی حسن رود با اداره آقایان رستگار در شهرک صنعتی بندر انزلی، در نزدیکی شهر رشت، منطقه شمالی کشور، به ثبت رسیده است. این مجتمع با تمرکز بر گسترش صنعت فولاد در این منطقه، به منظور تأمین نیازهای آهن آلات در این ناحیه تأسیس شده است. موقعیت ایده آل این مجتمع صنعتی در نزدیکی شهر رشت، به جذب نیروهای محلی و ایجاد اشتغال در منطقه کمک کرده است. محصولات این مجتمع تولیدی با عنوان «میلگرد حسن رود» به بازار عرضه می شوند. خود کارخانه هم با نام «کارخانه میلگرد حسن رود» در بازار نورد گیلان شناخته می شود.

خطوط تولید کارخانه فولاد حسن رود

کارخانه فولاد حسن رود دارای سه خط تولید است که در ادامه به معرفی خطوط تولید و ظرفیت آن ها می پردازیم.

·       خط تولید نورد گرم: خط تولید نورد گرم در مساحت ۶۰ هکتار و با زیربنای ۳۲هزار متر مربع فعالیت خود را آغاز کرده است. این خط تولید در حال حاضر با ظرفیت تولید 2 میلیون و 500 هزار تن ورق گرم در سال به تولید مشغول است.

·       خط تولید نورد سرد: خط تولید نورد سرد با زیربنای 25هزار متر مربع احداث شده است و محصولات آن با استانداردهای جهانی تا ظرفیت ۵۰۰ هزار تن در سال تولید می شوند.

·       خط تولید ورق گالوانیزه: خط تولید گالوانیزه با احداث بخشی به مساحت ۶ هکتار و زیربنایی به مساحت 240هزار متر مربع، توانایی تولید ۱۸۰هزار تن محصول ورق گالوانیزه در سال را داراست.

معرفی محصولات تولیدی کارخانه فولاد حسن رود

کارخانه حسن رود در حال تامین بخشی از فولاد مورد نیاز صنایع مختلف است. این کارخانه با 3 خط تولید فعال، محصولات متنوعی را تولید می کند که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

- ورق روغنی

یکی از محصولات تولیدی شرکت فولاد حسن رود در استان گیلان، ورق های روغنی هستند. این ورق های روغنی عمدتاً توسط خط تولید نورد سرد تهیه می شوند. پس از تولید، به منظور جلوگیری از زنگ زدگی و افزایش مقاومت به عوامل خورنده، این ورق ها با استفاده از فرآیند روغن کاری تحت پوشش روغن قرار می گیرند.

ورق های روغنی که به عنوان پایه برای تولید ورق های گالوانیزه مورد استفاده قرار می گیرند، دارای ظاهری بسیار زیبا و شیک هستند. این ویژگی های جذاب، آن ها را به گزینه ای ایده آل برای کارهایی که به ظاهر زیبا نیاز دارند، تبدیل کرده است. از این ورق های روغنی معمولاً در مصالح ساختمانی، بدنه خودروها، لوازم خانگی، ساخت قفسه ها، پانل ها و سایر محصولات استفاده می شود. این محصولات با ترکیب استحکام و زیبایی، در انواع پروژه ها به کار گرفته می شوند.

- ورق های کربن متوسط تا بالا

ورق های کربن متوسط تا بالا یکی از محصولات برجسته تولیدی شرکت فولاد حسن رود گیلان محسوب شده و با کیفیت بالا به عنوان محصولات برتر این شرکت شناخته می شوند. فولادهای کم کربن معمولاً شامل ۳۰ درصد کربن هستند. این نوع فولادها که عمدتاً در نورد سرد مورد استفاده قرار می گیرند، یکی از بزرگترین نوع فولادهای کربنی مسطح هستند.

فولادهای متوسط کربن، مشابه فولادهای کم کربن، با کربن سید تا ۰.۶ درصد و میزان منگنز از ۰.۶۰ تا ۱.۶۵ درصد متغیر هستند. این نوع فولادها در قطعاتی مانند محورها، دنده ها، میل لنگ، کوپلینگ، فرمان و سایر قطعات صنعتی استفاده می شوند.

فولادهای کربنی با مقدار کربن فوق العاده بالا معمولاً شامل آلیاژهای آزمایشی با حدود ۲۵ تا کربن هستند. این نوع فولادها به صورت ترمومکانیکی فرآوری می شوند و شامل ذرات مسطح کروی و ناپیوسته هستند. این ویژگی ها باعث می شوند که این فولادها برای تولید میکروسیستم ها استفاده شوند و در صنایع پیشرفته مانند صنعت خودروسازی و ساخت ماشین آلات کاربرد داشته باشند.

- میلگرد آجدار A2

میلگرد آجدار A2 در دسته میلگردهای نیمه سخت با عاج ساده قرار دارد که دارای یک محور در امتداد طولی و دور پیچ به صورت مارپیچ نسبت به محور طولی است. این محصول با مقاومت بالا، به عنوان یک میلگرد مناسب در صنعت ساختمان استفاده می شود.

تنش جاری این میلگرد تقریباً 3هزار کیلوگرم بر سانتی متر مربع و طرح گسیختگی آن 5هزار کیلوگرم بر سانتی متر مربع است. تغییر شکل پلاستیک این محصول هم در محدوده ۱۹ درصد تعیین شده است. توصیه می شود در صورت امکان از جوشکاری روی این میلگردها پرهیز شود؛ اما در صورت اجبار می توان این عمل را انجام داد. شرکت فولاد حسن رود گیلان این میلگردها را در سایزهای ۸ و ۱۰ سانتی متر طراحی و در بازار عرضه کرده است.

- میلگرد آجدار A3

میلگردهای آجدار A3 که در رده سخت با آج پیچیده قرار دارند، دارای شکل آج دار با مارپیچ به صورت جناقی یا هشتی شکل هستند. این محصولات از مقاومت بسیار بالا و خصوصیات چشمگیری از جمله تنش جاری 4هزار کیلوگرم بر سانتی متر مربع و تنش گسیختگی 6هزار کیلوگرم بر سانتی متر مربع برخوردار هستند.

تغییر شکل نسبی پلاستیکی این میلگردها ۱۴ درصد بوده و به عنوان میلگرد خشک شناخته می شوند. توصیه می شود از هرگونه جوشکاری روی این میلگردها اجتناب شود. این محصولات به دلیل ویژگی های فوق در ساخت و ساز، تیرها، ستون ها و دیگر بخش های سازه های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. شرکت فولاد حسن رود گیلان این میلگردها را در سایزهای مختلف از ۱۲ تا ۲۰ سانتی متر مربع طراحی و تولید کرده است تا متناسب با نیازهای مختلف صنعتی و سازه های ساختمانی باشد.

تولیدات کارخانه فولاد حسن رود

کارخانه فولاد حسن رود گیلان با دستاوردهای فراوان و تولید محصولات متنوع، به عنوان یک واحد صنعتی برجسته در صنعت فولاد کشور ایفای نقش می کند. این کارخانه با مدیریت کارآمد و تیم متخصص، محصولاتی از جمله ورق های گالوانیزه، میلگردها، ورق های کربن متوسط تا بالا و ورق های روغنی با کیفیت بالا تولید می کند.

خطوط تولید نورد گرم و سرد این کارخانه با ظرفیت بالا و استفاده از فناوری های روز دنیا، توانسته اند نیازهای بازار را تأمین کنند و محصولاتی با استانداردهای بین المللی را ارائه دهند. ورق های گالوانیزه با ظاهر زیبا و مشخصات فنی مناسب، ورق های روغنی با پوشش های مقاوم در برابر زنگ زدگی و میلگردها با خصوصیات فیزیکی و مکانیکی برجسته، تنها بخشی از تولیدات این کارخانه موفق هستند.

از نظر مدیریتی، کارخانه فولاد حسن رود با رعایت استانداردهای کیفیت و ایمنی، به پیشبرد اهداف توسعه صنعتی و اشتغال زایی در منطقه و کشور پرداخته است. در نتیجه، با محصولات با کیفیت، انعطاف پذیری در تولید و پاسخگویی به نیازهای متنوع بازار، کارخانه فولاد حسن رود به عنوان یک نمونه موفق در صنعت فولاد ایران به شمار می رود.نظرات

نوشتن نظر