ahan505
دریافت قیمت نهایی
31505- 031
دسته بندی ها
گفتگو
x

محصولات کارخانه فولاد ارگ تبریز

کارخانه فولاد ارگ تبریز به عنوان یکی از واحدهای صنعتی بزرگ و پیشرفته در زمینه تولید فولاد در ایران، نقش بسیار مهمی در توسعه و پیشرفت اقتصاد کشور ایفا می کند. این کارخانه با داشتن تکنولوژی های روز و تجهیزات مدرن، در تولید انواع محصولات فولادی با استانداردهای بین المللی پیشرو است. به همین دلیل، این کارخانه به عنوان نمادی از توانمندی صنعت فولاد کشور شناخته شده است. کارخانه فولاد ارگ تبریز با تاریخچه ای طولانی و پربار از ابتدای تأسیس تا کنون، مسیری پر از افتخار، تعهد و پیشرفت را پیش رو داشته است. همچنین، به عنوان یکی از اصلی ترین تأسیسات صنعتی در زمینه تولید فولاد در کشور، به بهره وری و کیفیت محصولات خود افزوده است. در ادامه به بیان مختصری از تاریخچه، ظرفیت ها، تکنولوژی ها و ارزش های کارخانه فولاد ارگ تبریز می پردازیم.

1 کارخانه

قیمت میلگرد ارگ تبریز

قیمت میلگرد ارگ تبریز

بروزرسانی: ۱۱:۴۸ ۱۴۰۳/۰۳/۰۵
نوع میلگردحالتآنالیزنوسانقیمت (تومان)نمودار قیمتبیشتر
میلگرد 12 ارگ تبریزشاخه آجدارA3

300

25,321

نمودار قیمت
میلگرد 14 ارگ تبریزشاخه آجدارA3

300

24,862

نمودار قیمت
میلگرد 16 ارگ تبریزشاخه آجدارA3

300

24,862

نمودار قیمت
میلگرد 18 ارگ تبریزشاخه آجدارA3

300

24,862

نمودار قیمت
میلگرد 20 ارگ تبریزشاخه آجدارA3

300

24,862

نمودار قیمت
میلگرد 22 ارگ تبریزشاخه آجدارA3

300

24,862

نمودار قیمت
میلگرد 25 ارگ تبریزشاخه آجدارA3

300

24,862

نمودار قیمت
میلگرد 28 ارگ تبریزشاخه آجدارA3

300

24,862

نمودار قیمت
میلگرد 32 ارگ تبریزشاخه آجدارA3

300

24,862

نمودار قیمت

بیشتر بدانید

معرفی کارخانه فولاد ارگ تبریز

در سال 1386، کارخانه فولاد ارگ تبریز با هدف تولید انواع میلگرد آجدار در شهرک سرمایه گذاری خارجی استان آذربایجان شرقی تأسیس شد. این پروژه نزدیک به دو سال زمان را صرف ساختمان سازی و فرآیندهای مرتبط کرد و در نهایت، خط تولید میلگرد، ذوب و ریخته گری به صورت رسمی به بهره برداری رسید.

در اوایل سال 1389، به منظور ایجاد اشتغال، بهبود و ارتقای سیستم تولید در زمینه ذوب فولاد و ایجاد خط نورد پیش گرم جهت تولید میلگرد استاندارد، خط تولید شمش فولادی با اندازه 125×125 طراحی شد. پس از راه اندازی خط تولید شمش فولادی، ماشین آلات خط نورد از کشور ترکیه تهیه شدند. در نهایت، در سال 1390، مراحل نصب و راه اندازی خط نورد به اتمام رسید. از سال 1391، تولید آزمایشی میلگرد آغاز شد و با موفقیت به بهره برداری رسید.

این کارخانه به دلیل قیمت مناسب میلگرد، مشتری مداری، کیفیت بالای محصولات و استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی به روز، جزو کارخانه های پیشرو تولیدکننده میلگرد در کشور محسوب می شود.

محصولات کارخانه فولاد ارگ تبریز

محصولات تولیدی کارخانه فولاد ارگ تبریز به شرح زیر است:

میلگرد ارگ تبریز

میلگرد، به عنوان یکی از اولین تولیدات کارخانه ارگ تبریز، جزو محصولات اساسی این کارخانه است. شرکت فولاد ارگ تبریز، میلگردهایی با ابعاد 16 تا 28 و با استاندارد A3 را به بازار عرضه می کند. میلگردهای تولیدشده در گرید A3، مقاومت کششی بتن و استحکام مطلوب در ساختمان سازی را تامین می کنند. این محصولات با طول دوازده متری در کارخانه تولید می شوند.

میلگرد تولیدشده توسط فولاد ارگ تبریز در عملیات عمرانی به عنوان یک ماده بسیار پرکاربرد شناخته می شود. ترکیبات این محصول شامل کربن، منگنز و سیلیسیوم است که کربن با بیش از 45درصد به عنوان ترکیب اصلی این محصولات شناخته می شود. مقدار بالای کربن در این میلگردها باعث می شود که محصول شکننده باشد؛ به همین دلیل عملیاتی مانند جوشکاری و بازخم روی آن انجام نمی شود و به هیچ وجه توصیه نمی شود. این میلگردها را می توان با علامت اختصاری حک شده «FAT» روی آن ها شناسایی کرد.

انواع میلگردهای ارگ تبریز

میلگردهای آجدار: میلگردهای آجدار مزایای بیشتری نسبت به میلگردهای ساده دارند. این میلگردها با سه استاندارد A2، A3، A4 و در ابعاد 8 تا 32 میلی متر تولید و عرضه می شوند. این نوع میلگردها در ساختمان سازی و مصارف صنعتی کاربرد دارند.

میلگرد آجدار با آج مارپیچ: به دلیل درصد پایین کربن در ساختار این میلگردها، این محصولات دارای ویژگی خم پذیری هستند و در دسته گرید A2 قرار می گیرند.

میلگرد با آج مرکب: یکی از پرکاربردترین میلگردهای آجدار، نوع آج مرکب است که در گروه گرید A4 قرار می گیرد.

میلگرد آجدار با آج دوکی شکل: این نوع میلگردها درصد کربن کمتری نسبت به میلگردهای A2 دارند و با استاندارد A3 تولید می شوند. بیشترین کاربرد میلگرد آجدار با آج دوکی شکل در ساختمان سازی است.

میلگرد آجدار 16 ارگ تبریز: مقاومت کششی و مقاومت تسلیم این میلگرد به ترتیب 6000 و 4000 سانتی متر مربع است.

میلگرد آجدار 18 ارگ تبریز: تنش جاری و تنش گسیختگی این میلگرد به ترتیب 4000 و 6000 کیلوگرم بر سانتی متر مربع بوده و تغییر شکل نسبی آن حدود 14 درصد است.

شمش فولادی ارگ تبریز

شمش های تولیدشده توسط مجتمع فولاد ارگ تبریز از دیگر محصولات فولادی این واحد صنعتی به شمار می روند. این شمش های فولادی در ابعاد 125×125 تولید می شوند که به عنوان ماده اولیه مورد نیاز برای تولید میلگردهای شرکت، نقش حیاتی در فرآیند تولید دارند. به همین دلیل، با توجه به کیفیت بالای شمش های فولادی، میلگردهای تولیدشده هم از استانداردهای کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. این ارتباط مستقیم باعث می شود که محصولات نهایی، با اعتبار و کیفیت برتر به بازار عرضه شوند.

خط تولید و ظرفیت تولید کارخانه فولاد ارگ تبریز

همانطور که اشاره شد، در سال 1391 کارخانه ارگ تبریز با هدف تأمین مواد اولیه خود، خط تولید شمش فولادی را به بهره برداری رساند. با استفاده از نیروهای متخصص بومی، این واحد صنعتی توانسته است بخشی از نیازهای داخلی به میلگرد را برطرف کند. از طرفی دیگر توانسته است بخشی از تولیدات خود را که شامل انواع میلگردهای آجدار می شوند به کشورهای همسایه صادر کند. در حال حاضر، مجتمع فولاد ارگ تبریز دارای ظرفیت تولید سالانه 140 هزار تن است. این ظرفیت تولید به نظر می رسد که روز به روز در حال افزایش باشد و انتظار می رود که در آینده نزدیک، شاهد پیشرفت های چشمگیری در زمینه تولید میلگرد در کارخانه ارگ تبریز باشیم.

ویژگی های خرید از این کارخانه

محصولات این کارخانه با تولید براساس استاندارد دارای مزایایی هستند که در ادامه به آن ها می پردازیم.

 قیمت مناسب محصولات؛

مشتری مداری؛

کیفیت بالای محصولات؛

تجهیزات آزمایشگاهی به روز.


کارخانه فولاد ارگ تبریز به عنوان یکی از پیشروهای صنعت فولاد در ایران با داشتن تکنولوژی های مدرن و تجهیزات پیشرفته، نه تنها نیازهای داخلی به میلگرد را برآورده می کند؛ بلکه قسمتی از تولیدات با کیفیت خود را به بازارهای بین المللی هم صادر می کند. افتتاح خط تولید شمش فولادی در سال 1391 و بهره گیری از نیروهای متخصص بومی نقش اساسی در ایجاد استقلال مواد اولیه و افزایش ظرفیت تولید این واحد دارد. با ظرفیت تولید رو به افزایش و پیشرفت های مستمر، کارخانه فولاد ارگ تبریز به عنوان پیشروی صنعتی در زمینه تولید میلگرد با کیفیت برتر و استانداردهای بین المللی در مسیر توسعه صنعت فولاد کشور قرار دارد.

نظرات

نوشتن نظر