ahan505
دریافت قیمت نهایی
31505- 031
دسته بندی ها
گفتگو
x

محصولات کارخانه فولاد آناهیتا گیلان

میلگرد یکی از پرکاربردترین محصولات فولادی در صنعت ساختمان و عمران است. این محصول از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار است و در ساخت اسکلت های ساختمانی، پل ها، سدها و دیگر سازه های عمرانی مورد استفاده قرار می گیرد. در ایران، کارخانه های مختلفی به تولید میلگرد مشغول هستند. یکی از این کارخانه ها، کارخانه فولاد آناهیتا گیلان است که در شهرک صنعتی رشت واقع شده است. این کارخانه در سال 1389 تاسیس شد و ظرفیت تولید سالانه آن 320 هزار تن است.

1 کارخانه

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان

بروزرسانی: ۱۱:۴۸ ۱۴۰۳/۰۳/۰۵
نوع میلگردحالتآنالیزنوسانقیمت (تومان)نمودار قیمتبیشتر
میلگرد 8 آناهیتا گیلان شاخه آجدارA2

-300

27,064

نمودار قیمت
میلگرد 10 آناهیتا گیلان شاخه آجدارA2

-300

26,881

نمودار قیمت
میلگرد 12 آناهیتا گیلان شاخه آجدارA3

-300

26,881

نمودار قیمت
میلگرد 14 آناهیتا گیلان شاخه آجدارA3

-300

26,330

نمودار قیمت
میلگرد 16 آناهیتا گیلان شاخه آجدارA3

-300

26,330

نمودار قیمت
میلگرد 18 آناهیتا گیلان شاخه آجدارA3

-300

26,330

نمودار قیمت
میلگرد 20 آناهیتا گیلان شاخه آجدارA3

-300

26,330

نمودار قیمت
میلگرد 22 آناهیتا گیلان شاخه آجدارA3

-300

26,330

نمودار قیمت
میلگرد 25 آناهیتا گیلان شاخه آجدارA3

-300

26,330

نمودار قیمت
میلگرد 28 آناهیتا گیلان شاخه آجدارA3

-300

26,330

نمودار قیمت
میلگرد 32 آناهیتا گیلان شاخه آجدارA3

-300

26,330

نمودار قیمت

بیشتر بدانید

معرفی کارخانه فولاد آناهیتا گیلان

کارخانه فولاد آناهیتا گیلان در سال 1389 با هدف ایجاد اشتغال و خودکفایی در صنعت فولاد تاسیس شد. این کارخانه در زمینی به مساحت 20908 متر مربع واقع شده است. خط تولید کارخانه فولاد آناهیتا گیلان در سال 1391 با خرید ماشین آلات صنعتی اصلی از شرکت های معتبر اروپایی راه اندازی شد. این خط تولید مجهز به فناوری های پیشرفته روز دنیاست و محصولاتی با کیفیت بالا تولید می کند.

یکی از دستاوردهای چشمگیر این شرکت، ایجاد فرصت های شغلی فراوان برای جوانان است. کارخانه فولاد آناهیتا با فراهم کردن امکان اشتغال ۲۵۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم، موفق به حمایت از اشتغال برای ۱۳۰۰ نفر شده است. همچنین، این واحد تولیدی به عنوان مجموعه ای برجسته، افتخار دریافت جایزه ملی تعالی ایران را به خود اختصاص داده و به عنوان اولین کارخانه موفق به کسب این افتخار شناخته شده است.

خط تولید و ظرفیت تولید

کارخانه فولاد آناهیتا در شهر رشت، به صورت 3 فازی فعالیت می کند. در فاز اول، تمرکز بر ساخت میلگرد فولادی است و ظرفیت تولید این فاز به میزان 320 هزار تن در سال می رسد. فاز دوم به عنوان خط ذوب و نورد فولاد در کارخانه شناخته می شود و در فاز سوم، میلگردهایی با ابعاد کوچک تولید می شوند.

محصولات کارخانه فولاد آناهیتا گیلان

کارخانه آناهیتا گیلان به صورت انحصاری در زمینه تولید میلگردهای فولادی فعالیت می کند. انواع میلگرد فولادی تولیدی این واحد به شرح زیر است:

-ساده با علامت س 240؛

-آجدار مارپیچ (یکنواخت یا دوکی) با علامت های آج 340 و آج 350؛

-آجدار جناغی (یکنواخت یا دوکی) با علامت های آج 400 و آج 420؛

-آجدار مرکب (دوکی) با علامت های آج 500 و آج 520.

مشخصات فنی میلگرد آناهیتا

تولید اصلی کارخانه فولاد آناهیتا گیلان، انواع میلگرد ساختمانی است. به طور معمول، از شمش های فولادی نوع SP 5 با ابعاد ۱۲۰× ۱۲۰، ۱۲۵ × ۱۲۵، ۱۴۰ × ۱۴۰ یا ۱۵۰×۱۵۰ به عنوان ماده اولیه استفاده می شود. پس از آن، با استفاده از روش نورد گرم، میلگردهای آناهیتا تولید می شوند.

این محصولات به دو شکل ساده و آجدار و در گریدهای A1، A2، A3، A4 و بر اساس استاندارد ۵۷۸۱ GOST روسیه و استاندارد ۳۱۳۲ ISIRI ملی ایران ساخته می شوند. در بازار آهن، میلگردهای گرید A2 و A3 بیشترین استفاده را دارند. این میلگردها جزو سبک وزن ترین محصولات در بازار آهن به حساب می آیند. میلگرد آجدار آناهیتا در سایزهای ۸ تا ۳۲ تولید و به بازار مصرف عرضه می شود.

شرکت ها و کارخانه های زیرمجموعه

کارخانه فولاد آناهیتا پیشرو صنعت میلگردهای فولادی در ایران است. این مجموعه با دیدگاهی هوشمندانه به توسعه و تحول با استفاده از فناوری های پیشرفته می پردازد. اشتغال زایی، حفاظت از محیط زیست و افزایش تولیدات باکیفیت تنها بخشی از تعهدات این مجموعه است. در زیر به معرفی شرکت ها و کارخانه های زیرمجموعه آناهیتا می پردازیم تا با توانمندی ها و نقش برجسته این کارخانه در صنعت بیشتر آشنا شوید.

·       مجتمع ذوب آهن درفک شمال

در سال ۱۳۹۶ این مجتمع با مساحت ۱۰ هکتار در شهرک صنعتی رشت ایجاد شد تا به عنوان یک پشتیبان مهم در تأمین مواد اولیه فولاد آناهیتا گیلان عمل کند. در ادامه، دو کوره القایی با ظرفیت ۳۰ تنی تهیه شدند و پس از نصب و راه اندازی در طول دو سال، مجتمع ذوب آهن درفک شمال در سال ۱۳۹۸ به بهره برداری رسید. این مجتمع حدود ۸۰ درصد از مواد اولیه فولاد آناهیتا گیلان را که شامل شمش فولادی می شود، تأمین می کند. همچنین، پروژه دیگری هم برای تأمین مواد اولیه ذوب در حال برنامه ریزی و اجرا در آینده است.

·       شرکت پروفیل کارآفرینان نسیم گیلان

در سال ۱۳۸۲ این شرکت با هدف تولید لوله و پروفیل فولادی به بهره برداری رسید؛ اما به دلیل تحریمات موجود و عدم دسترسی به مواد اولیه، به عنوان یکی از واحدهای غیرفعال در نظر گرفته می شد. این وضعیت تا سال ۱۳۹۲ ادامه داشت تا اینکه شرکت، توسط سهام داران فولاد آناهیتا گیلان خریداری شد و با بهره مندی از تجهیزات جدید و به روز، به تولید لوله و پروفیل فولادی پرداخت. تولیدات این شرکت شامل ۲۴ نوع محصول مختلف است که به عنوان نمونه می توان به موارد زیر اشاره کرد.

- پروفیل قوطی مربع و مستطیل؛

- لوله های فولادی داربستی؛

- پروفیل در، پنجره و زهوار؛

- پروفیل چارچوب فلزی یا فرانسوی.

شرکت حمل و نقل آرمان بارگیل

تشکیل ناوگان حمل و نقل آرمان بارگیل، یکی از اقدامات بسیار حائز اهمیت کارخانه فولاد آناهیتا گیلان است. این ناوگان با هدف افزایش سرعت در حمل و بارگیری سفارشات مشتریان تشکیل شده است. ناوگان حمل و نقل آرمان بارگیل از شرکت آناهیتا گیلان و کارآفرینان نسیم گیلان، به تمام نقاط کشور خدمات ارائه می دهد.

علامت اختصاری میلگرد آناهیتا گیلان

میلگردهای تولیدی این کارخانه با علامت اختصاری AG روی سطحشان مشخص و قابل شناسایی هستند.

ویژگی ها و مزایای کارخانه آناهیتا

از میان ویژگی های برجسته کارخانه فولاد آناهیتا گیلان، می توان به ایجاد ناوگان حمل و نقل با عنوان آرمان بارگیل اشاره کرد. ناوگان حمل و نقل آرمان بارگیل با هدف افزایش سرعت حمل و بارگیری سفارشات در کوتاه ترین زمان ممکن به سراسر کشور، به صورت شبانه روزی به بهره برداری رسیده است.


کارخانه فولاد آناهیتا گیلان با دانش و تخصص در تولید میلگردهای ساختمانی؛ به ویژه با استفاده از شمش های فولادی براساس استانداردهای بین المللی و استانداردهای ملی، به تولید میلگردهایی با گریدها و ابعاد متنوع پرداخته است. این میلگردها که به صورت ساده و آجدار تولید می شوند با توجه به استانداردهای جهانی و ملی در بازار به فروش می رسند.

همچنین، با ایجاد ناوگان حمل و نقل آرمان بارگیل که باعث تسریع حمل و بارگیری سفارشات و توزیع به تمام نقاط کشور می شود، کارخانه فولاد آناهیتا گیلان به کارایی بیشتر و ارائه خدمات بهینه به مشتریان دست یافته است. این تسهیلات به کارخانه فولاد آناهیتا امکان داده است که جایگاه قوی تری در بازار داشته باشد و به عنوان یک واحد برجسته در صنعت فولاد شناخته شود.


نظرات

نوشتن نظر